Komisie OZ

Komisie sú zriadené Obecným zastupiteľstvom ako svoje stále alebo dočasné poradné, iniciatívne a kontrolné orgány. Komisie nemajú rozhodovaciu právomoc. Členov komisie volí obecné zastupiteľstvo z poslancov obecného zastupiteľstva a z iných osôb, spravidla s odbornosťou súvisiacou s činnosťou komisie. Komisie sa schádzajú podľa potreby, najmenej však raz štvrťročne.

Obecné zastupiteľstvo obce Jakubovany  zriadilo na zasadnutí Obecného zastupiteľstva obce Jakubovany  tieto stále komisie:

-  Komisie  na ochranu verejného poriadku a životného prostredia, obchodu a služieb:

• Predseda: Jakub Sedlák
  • Člen: Jozef Lipták
  • Člen: Gabriel Vojtko

-  Komisie finančnej, správy obecného majetku, vzdelávania, kultúry a športu:

• Predseda: Mgr. Slavomír Tall
  • Člen: Mgr. Vladimír Vojtko – vzdelávanie
  • Člen: Monika Vojtková -  financie
  • Člen: Peter Zlatohlavý – šport
  • Člen: Jozef Lipták – kultúra

Komisia o ochrane verejného záujmu pri výkone funkcií verejných funkcionárov v zmysle     ústavného zákona č. 357/2004 Z.z. :